bjanka-05Оваа недела имаме девојка која се разликува од сите досегашни. Овонеделната девојка е родена и живее во Белград, но од мајка Македонка, па затоа е толку убава, секако.

Бидејќи правилото вели дека објавуваме исклучиво Македонки, така и оваа прекрасна девојка ја сместивме без проблем во оваа категорија.

Запознајте ја Бјанка, насмеаната београѓанка која сака да фотографира и да биде фотографирана.


Име:  Бјанка Бијелиќ

Училиште: Средно училиште за фотографија

Хороскоп: Скорпија

Сакам: Уметност, патувања, сакам да фотографирам и да бидам фотографирана, сакам и да читам и да излегувам и да се забавувам.

Не сакам: Лажни пријатели, дволичност, личности без било каква цел во животот, песимисти, лицемерие... и рано станување.

Партнер: Во врска.

Книга: „Захир“ од Паоло Коељо, Марио Варгас Љоса - „Лошата девојка“ итн...

9. Филм: Три чекори над рајот (Tre metri sopra il cielo)

Музика: Слушам баш сè.

На нога: Преферирам спортски обувки, но се чувствувам убаво и на штикли.

bjanka-01bjanka-02bjanka-03bjanka-04bjanka-06bjanka-07bjanka-08bjanka-09bjanka-10bjanka-11

Број: 37

Стил: Зависи од приликата, но, најважно ми е да се чувствувам пријатно во тоа што го носам.

Во иднина: Пред сè сакам да завршам факултет, планирам да студирам новинарство, а исто така би сакала да остварам и некои свои желби како модел.

Екстра: Имам некое свое мото во животот и мислам дека на тој начин сите би требало да размислуваат: Секогаш биди упорен во она што го правиш, бидејќи секогаш има некој што знае тоа да го цени и награди. Трудот СЕКОГАШ се исплати.

bjanka-12bjanka-13bjanka-14bjanka-15bjanka-16bjanka-17bjanka-18bjanka-19bjanka-20bjanka-21bjanka-22bjanka-23

{jcomments lock}

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

banerIscelitelMilenium