teodora-nedanovska-10Оваа недела ја имаме Теди, прекрасна млада дама која и е пишано да биде успешна во животот, малку заради хороскопскиот знак, малку заради карактерот, малку заради убавината... сè заедно, многу големи предиспозиции.

Теди е од Скопје, поточно од Аеродром и докажува дека и главниот град има убавици за трка. :)


Име: Теодора Недановска

Години: 19

Факултет: Економски, Скопје

Хороскоп:
Јарец

Сакам: Лето, пијано, јагоди, екологија, да сонувам

Не сакам: Дволични луѓе, зачинета храна, турбо фолк

Партнер: Mојот господин совршен е оној кој искрено ме сака, почитува и е подготвен да направи се за мене. Знае да ме насмее дури и кога не ми е до тоа и најважно од сè, сосема е различен од мене. 

Книга: Најмногу сакам да читам психолошки и историски. Омилени ми се "Алхемичарот" од Пауло Коелјо и "Последната римска царица Теодора" од Стела Дафи.

Филм: Драма, акција, комедија... на ова поле сум прилично пребирлива, но ќе го издвојам "Black swan" како мој омилен.

Музика: Сè што е квалитетно и може да ми го задржи вниманието уште од првото слушање. Најчесто слушам hip-hop и r'n'b, но моментално сум буквално опседната со Lana Del Rey и Frank Sinatra.

teodora-nedanovska-01teodora-nedanovska-02teodora-nedanovska-03teodora-nedanovska-04teodora-nedanovska-05teodora-nedanovska-08

На нога: Обожавам високи потпетици и никогаш не ми е доста од нив.

Стил: Најубаво се чуствувам во фармерки и маичка, а она без кое што не можам се добар пар високи потпетици 
и впечатлив накит.

Во иднина: Толку многу планови, а толку малку време. Она што е сигурно е дека ќе го живеам секој ден како последен.

Екстра: Ништо не е невозможно ако се наоѓа во мојата глава.

teodora-nedanovska-09teodora-nedanovska-11teodora-nedanovska-12teodora-nedanovska-13teodora-nedanovska-14teodora-nedanovska-15

{jcomments lock}

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

banerIscelitelMilenium