angelina-sileva-20Понекогаш, премногу ни е лесно да се одлучиме која да биде следна фејсбук девојка на неделата. Еден од тие случаи е овој. Кога Ангелина се појави, не размислувавме ниту за секунда дали треба или не да биде дел од оваа рубрика.

Зошто е тоа така, апсолутно сме сигурни дека веќе претпоставувате, а откако ќе го разгледате интервјуто и фотографиите, ќе бидеме сигурни и дека знаете зошто.

Фејсбук девојка на неделата, велешанката Ангелина.


Име: Ангелина Силева

Хороскоп: Овен со подзнак Бик... (амбициозна, спонтана, решителена, тврдоглава...)

Сакам: Сакам лето, плажа, коктели, добрa забава, изненадувања, да патувам, да спортувам, тетоважи (во блиска иднина ќe ја имам веќе замислената), сакам достинствени луѓе со став и свое мислење. Си го сакам животот, се сакам себе си и луѓето околу мене.

Не сакам: Неодговорни личности, љубомора и неверства, премногу љубопитни луѓе, не сакам кога сум во некакво исчекување, нафурани типови кои мислат дека светот се врти околу нив, да станувам рано наутро, мразам гужви, цигари, ладно време...

Партенер: Моментално - single lady!

Kнига: Со секоја прочитана книга од Даниела Стил сè повисоко се искачува на листата на мои омилени писатели. Од неа би можела да го издвојам феноменалниот роман “Да се сака повторно” .

Филм: “Columbiana” дефинитвно!

angelina-sileva-01angelina-sileva-02angelina-sileva-03angelina-sileva-04angelina-sileva-05angelina-sileva-06angelina-sileva-07angelina-sileva-08angelina-sileva-09angelina-sileva-10

Музика: Знам да се расположам на сè што е добро, но најчесто слушам Hip-Hop и Rnb.

На нога: Обожавам високи потпетици и често ги носам, сепак многу девојки би се согласиле со мене дека нема ништо поудобно од патики.

Број: 38

Стил: Гледам да бидам во тренд со модата, но пред сè да се чуствувам удобно во тоа што го носам.

Во иднина: Во иднина се гледам како министер за внатрешни работи.

Екстра: Enjoy the little things in life… for one day you’ll look back and realize they were the big things.

angelina-sileva-11angelina-sileva-12angelina-sileva-13angelina-sileva-14angelina-sileva-15angelina-sileva-16angelina-sileva-17angelina-sileva-18angelina-sileva-19angelina-sileva-21

{jcomments lock}

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

banerIscelitelMilenium