Филм

kaskad.15Каскадерка загина на снимањето на вториот дел од филмот “Deadpool” во Ванкувер при изведување сцена со мотор. Полицијата потврди дека станува збор за жена и не откри повеќе детали за несреќата.

Повеќе...

tom.kruz15Том Круз со месеци ќе заздравува поради повредата добиена на снимањето на филмот „Невозможна мисија 6“ во Лондон, бидејќи скршил две коски на глуждот, информира „Сан“.

Повеќе...

klovn.04Објавен е нов трејлер за филмската адаптација „It“ на Стивен Кинг. Морничавиот кловн Пенивајс се враќа во акција во новиот хорор филм чија премиера е закажана за 8. септември.

Повеќе...

game.of trones01Хакерските напади, вистински или пак лажни сепак предизвикуваат дополнителен интерес за претстојната 4-та епизода од седмата сезона на „Игра на тронови“ – „The Spoils of War“, која ќе се емитува следната недела на HBO каналот.

Повеќе...

jumandzi.2907Пред 22 години излезе адаптацијата на книгата „Џуманџи“, филм во кој главната улога ја играше Робин Вилијамс, и во кој го запознавме човекот кој 25 години бил заробен во друштвена игра.

Повеќе...

wonder.woman28Доколку големиот финансиски успех на „Wonder Woman“ и позитивните реакции на фановите и критичарите не беа доволен сигнал за неизбежното продолжение, тогаш „Warner Bros.“ одлучи да ги земе работите во свои раце и да ја најавината директно премиер дата на вториот дел.

Повеќе...

bond.2507Џејмс Бонд ќе се врати на големиот екран во ноември 2019 година.

Повеќе...

atomic.blondeПред неколку дена се одржа премиерата на акциониот филм „Atomic Blonde“, но кино критичарите не го коментираат филмот, туку појавата на холивудската ѕвезда Шарлиз Терон на црвениот тепих.

Повеќе...

snouman.20Екранизацијата на истоимениот роман на Ју Несбо „The Snowman“ е со учество на миленикот на милиони гледачи Мајкл Фасбендер (серијалот X-Men), сексапилната Ребека Фергусон (Невозможна мисија), Вал Килмер (Жега) и носителот на „Оскар“ – Џеј Кеј Симонс (Човекот пајак).

Повеќе...

zelezen.covek03Американскиот актер Роберт Дауни Џуниор, кој последниве неколку години се прослави со својата улога на супер-херојот Ајронмен (Железниот Човек) во истоимениот филм и во неколку други спин-оф продолженија, најави дека размислува да се откаже од толкувањето на тој лик, пред луѓето да се презаситат од него.

Повеќе...

milenium-baner

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа