Филм

filmovi.20Како што можевме да погледнеме од најавите на филмските студија, оваа година ќе биде година на научно фантастичните филмови, во кои се вложуваат неверојатно големи буџети. Денес во прилог ќе Ви ги претставиме претстојните ТВ серии кои треба да пристигнат наскоро, кои фанатиците на научно фантастичниот жанр ќе бидат фасцинирани од модерната технологија и футуризмот.

Повеќе...

zone.zamfirovaСлавната актерка Катарина Радивојевиќ повеќе не е дел од серијата „Ургентен центар“.

Повеќе...

tivko.mastoЕмили Блант која важи за една од најуспешните актерки во Холивуд се појавува во едно поразлично филмско остварување. Емили Блант и Џон Красински се главните протагонисти во новиот хорор филм "Тивко место" ("Quiet Place"), кои воедно се сопружници во вистинскиот живот.

Повеќе...

film.trajlerВеќе неколку месеци наназад сме во очекување на првиот тизер-трејлер на „Solo: A Star Wars Story“.

Повеќе...

deadpol.0Конечно во јавноста излезе видео запис во кој Deadpool нѐ запознава со новиот лик од франшизата, Cable. Студиото 20th Century Fox не сакаше да одвои огромна сума на пари за да го промовира овој трејлер ноќта кога се одржуваше Супербоулот, што можеби и беше добра одлука, со оглед на тоа дека таа вечер беа промовирани толку многу нови трејлери што можеби овој немаше да биде ни забележан.

Повеќе...

tom-kruz07Во шестиот дел од оваа франшиза, Итан Хант се враќа повторно со нова невозможна мисија во која се појавуваат и Хенри Кавил, Анџела Басет, Ребека Фергусон, Винг Рејмс, Сајмон Пег и Алек Болдвин.

Повеќе...

stanija.0302Од филмови работени според вистински приказни до стрипови, неколку научно-фантастични филмови, црна комедија и еден цртан филм, февруари е навистина шаренило од филмови кое ќе ги задоволи сите вкусови на љубителите на седмата уметност.

Повеќе...

house.odВо текот на денот Netflix објави официјално соопштение дека популарната серија „House of Cards“ ќе има уште едно сезонско продолжение и покрај фрапантниот и голем скандал во кој се најде главната актерска ѕвезда од истата, Кевин Спејси.

Повеќе...

fast-and-furious.02Група на новинари на „The ​​New York Times“ спровеле темелна инспекција во која резултатите покажуваат дека гледањето на „Брзи и бесни“ влијае на количеството прекршоци на патот, поврзани со пречекорување на брзината. За таа цел, 192.892 акти беа издадени во округот Монтгомери, Мериленд, помеѓу 2012 и 2017 година.

Повеќе...

lion.kingНајдобриот анимиран филм на сите времиња, според читателите на порталот Ранкер, е ни помалку ни повеќе, „Lion King“. Кралот Лав е анимираниот филм кој се појави во 1994 година и заработи милјарда доалри. Многу често, на различни избори го освојуваше првото место за најдобар анимиран филм на сите времиња.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа