Пред три дена беше објавен официјалниот трејлер за новото продолжение на “The Avengers” наречен “Infinity War” во кој повторно ќе ја гледаме познатата актерска екипа, предводена од Роберт Дауни Џуниор, Крис Хемсворт, Скарлет Јохансон и други ѕвезди.

Трејлерот за само два дена собра повеќе од 55 милиони прегледи, а судејќи по кадрите, нè очекува неверојатна акција и сцени кои оставаат без зборови.

Премиерата на филмот “Avengers: Infinity War” се очекува во мај 2018 година.

Во меѓувреме, погледнете го трејлерот:

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа