Филм

lion.kingНајдобриот анимиран филм на сите времиња, според читателите на порталот Ранкер, е ни помалку ни повеќе, „Lion King“. Кралот Лав е анимираниот филм кој се појави во 1994 година и заработи милјарда доалри. Многу често, на различни избори го освојуваше првото место за најдобар анимиран филм на сите времиња.

Повеќе...

nominacii.25Филмот „The Shape of Water“ на режисерот Гилермо Дел Торо доби најмногу номинации за наградата „Оскар“ за оваа година.

Повеќе...

skarlet.23Скарлет Јохансон стана најплатената глумица во Холивуд, благодарение на нејзината повторувачка улога како Црната вдовица од серијалот филмови за „Одмазниците“ - објави Форбс.

Повеќе...

lara.kroft0Хароината со која во почетокот на 2000-ти се прослави славната актерка Анџелина Џоли, во март се враќа на големото платно.

Повеќе...

slendarman.20Хорор филмовите не се наменети за сите гледачи и не секој може да ги догледа сите сцени во нив.

Повеќе...

film.19„Forever my girl“  го следи животот на Лијам Пејџ, популарен кантри пејач, кој ја напуштил својата свршеница уште пред 8 години.

Повеќе...

jumandzi.novdelЗа прв пат се запознавме со Џуманџи во 1995 година во истоимениот филмски хит кој во благајните на кино салите заработи преку 260 милиони долари, каде главна улога играше незборавниот Робин Вилијамс.

Повеќе...

Fifty-Shades.FreedКрајот на триологијата Fifty Shades е пред нас. Забележавме дека првите два дела не ја доживеаа посакуваната слава, но третиот и најпопуларен дел најверојатно дека ќе ги сврти нештата во подобра насока.

Повеќе...

najplateni.filmovi002017 година за Холивуд беше значајна на дамите актерки, но за среќа овој пат не станува збор за секс скандал, туку за тоа дека три од најпрофитабилните филмови за минатата година имаат во главната улога жена.

Повеќе...

your.movie29Многумина од нас се скептици кога станува збор за анимирани филмови, но тие сѐ повеќе се подобруваат и докажуваат дека се многу повеќе цртани за деца.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа