Филм

sam.doma25Сигурно и оваа зима, пред Нова година, по кој знае кој пат, го гледавте филмот "Сам дома", а доколку притоа се запрашавте како триковите за одрбана на Кевин за да им се спротивстави на Хери и Марв би функционирале во вистински живот, ЈуТјуберот Џејк Ропер го истражил тоа за вас.

Повеќе...

dark.2212Научнофантастичниот трилер „Dark“ е новиот хит на Netflix, и германската серија официјално добива втора сезона, откако денеска Netflix ја потврди оваа информација.

Повеќе...

trejler.2012Во 2014 година се појави третото продолжение на Хобит, а веќе сега Питер Џексон се враќа на големи екрани. Со оглед на тоа што Мортал Енџинс во кината доаѓа за една година, фановите ќе мора да бидат трпеливи. Додека чекаме, излезе првиот трејлер кој ветува многу.

Повеќе...

film.2012Долгоочекуваното продолжение на популарната филмска трилогија со наслов “Ocean’s 8” зад една камера собра дури осум легендарни актерки. Трејлерот за комедијата на режисерот Гери Рос ветува одлична забава со неверојатна женска екипа.

Повеќе...

bulok.19„Ocean’s 8“ е женски спиноф од филмската франшиза „Ocean’s Eleven“ која во главната улога го имаше Џорџ Клуни. Овојпат Ријана, Сандра Булок и Ен Хатавеј му даваат женска нота на филмот.

Повеќе...

Списанието Forbes објави листа на најпреценетите актери на годината.

Повеќе...

walt.disniФилмската компанија Walt Disney за сума од 52.4 милијарди долари го купува „20 Century Fox“ - е насловот на американските таблоиди овие неколку дена.

Повеќе...

shape.watar„The Shape of Water“ на Гилермо де Торо убедливо води во номинациите за „Златен глобус“.

Повеќе...

player-oneПрвиот трејлер на научно-фантастичниот филм на Стивен Спилберг, „Ready Player One“ е тука за да ни покаже свет во кој речиси секој поминува најголем дел од своето време во виртуелната реалност, познат како „OASIS“. Таму играчите се нурнати во еден сосема нов универзум, далеку од мрачната реалност надвор.

Повеќе...

sofi.tarner1112Софи Тарнер, актерка во серијата „Game of Thrones“ откри дека омилената серија нема да ја гледаме следната година, туку дека за 8-та и последна сезона ќе мораме да почекаме дури до крајот на 2019 година.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа