Филм

tronovi.16Актерката Софи Тарнер, која се прослави со улогата на Санса Старк во „Игра на тронови“, откри занимливи детали од сетот на серијата. 

Повеќе...

titanic.0711Улогата на Џек во славниот филм  “Титаник” требало да ја одигра друг познат холивудски актер , но Камерон инсистирал и улогата на крајот му припаднала на Ди Каприо.

Повеќе...

padnato.kralstvoПаднатото Кралство е продолжение на популарниот Јurassic World, а неговата премиера е закажана за 22-ри јуни, следната година.

Повеќе...

avang.04Пред три дена беше објавен официјалниот трејлер за новото продолжение на “The Avengers” наречен “Infinity War” во кој повторно ќе ја гледаме познатата актерска екипа, предводена од Роберт Дауни Џуниор, Крис Хемсворт, Скарлет Јохансон и други ѕвезди.

Повеќе...

titanik.28Фановите на „Титаник“ со години дебатираат за тоа дали Џек можеше да преживее по потонувањето на бродот.

Повеќе...

film.28Наскоро пристигнува новата комедија "Father Figures" чија премиера е закажана за 22 декември оваа година. Уште една хумористична приказна со единствениот Овен Вилсон и Ед Хелмс.

Повеќе...

coco.2711Анимираниот филм „Coco“ на „Disney“ и „Pixar“  беше на врвот по заработка за време на празничниот период за Денот на благодарноста во Северна Америка со заработка од 71,2 милиони долари од средата до неделата.

Повеќе...

game.night„Game Night“ е нов и интересен филм кој ќе имаме можност да го погледнеме на почетокот од 2018-та. Станува збор за  трилер-комедија во режија на Џон Делеј и Џонатан Голдстеин.

Повеќе...

hennry.sotoПостарите генерации сигурно се сеќаваат на Ранду, човекот кој го водеше циркузот и фрлаше ножеви во популарната серија Касандра, но како изгледа денес?

Повеќе...

film.2011„The Last Jedi“ ќе биде најдолгиот филм од серијалот „Star Wars“. Тој ќе трае цели 150 минути, односно за 26 минути повеќе од она на „Star Wars: The Force Awakens“, кој излезе на екраните во 2015 година, и е за 10 минути повеќе во споредба со „Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith“, соопшти Контакт мјузик.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа