Филм

filmovi.noemviНе знаеме какви се вашите планови за ноември 2017, но овој месец имаме одлични ТВ серии кои ќе ви бидат совршена занимација за врнежливите денови. Доколку сте завршиле со омилената серија и барате некоја нова, ова е статијата за вас.

Повеќе...

deadpol.1511„Deadpool“ минатата година го изненади светот и го држеше врвот на бокс-офисот долго време. Наредната година го очекуваме вториот дел, чиј тизер излезе денеска.

Повеќе...

zika.11Драгомир Бојаниќ познат како Гидра важи за еден од најпознатите југословенски хумористични актери.

Повеќе...

esmeralda.1011Наскоро започнува снимањето на серијата “Sin Tu Mirada” (Без твојот поглед) која е базирана на серијата “Есмералда”, една од најгледаните мексикански сапуници, која своевремено доживеа голема популарност.

Повеќе...

tom.kruz1011Холивудскиот актер Том Круз повторно се врати на филмскиот сет. Во август, тој го скрши глуждот додека извршуваше комплицирана сцена при снимањето на „Невозможна мисија 6“ во британскиот главен град, Лондон.

Повеќе...

Екипата на емисијата “Ghostwatch” била задолжена за истражување на куќа во Британија која била опседната со духови.

los.filmДокументарниот филм “Ghostwatch” за првпат бил емитуван на BBC во 1992 година.  Мајкл Паркинсон, Сара Грин и Мајк Смит во тоа време го воделе овој програм, а иако емисиите се снимале со недели претходно, тие ја убедувале публиката дека сè се случува во живо, што влевало страв кај гледачите.

Повеќе...

netflix.28Netflix планира да го прошири универзумот на феноменот „Stranger Things“, пуштајќи нов серијал кој ќе ги дополнува и дообјаснува настаните во малото гратче Хоукинс, Индијана.

Повеќе...

son.koneri27Славниот актер Шон Конери ја стекнал својата светска слава преку улогата на првиот Џејмс Бонд во далечната 1962 година. По улогата на Бонд, Конери зачекорил на неверојатно патување, остварувајќи успешна актерска кариера. Овој човек ќе се памети не само по неговиот извонреден талент за глума, туку и по неодоливиот шарм и заводливост.

Повеќе...

tizer.25Се појави нов тизер за филмот „The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story“ и за прв пат светот може да ја види Пенелопе Круз во улогата на Донатела Версаче.

Повеќе...

tronovi malaМегапопуларната серија “Game of Thrones” во 2019 година ќе ја добие својата финална сезона со што ќе заврши возбудливата и крвава борба за престолот на Седумте кралства.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа