Филм

Lord.rings20Популарниот сајт за филмска рецензија Metacritic објави листа на филмови кои во 21-от век најдобро поминаа кај критичарите.

Повеќе...

boks.1210Силвестер Сталоне на својот Инстаграм профил потврди дека ќе го режира и продуцира филмот “Creed 2”, продолжение на боксерската драма од 2005 година која настанала како spin-off на неговите Роки филмови.

Повеќе...

tronovi.06Иако новата сезона на мегапопуларната серија „Game of Thrones” ќе има најмалку епизоди досега сепак продуцентите имаат полни раце работа како и во претходните сезони.

Повеќе...

dzeni.04Џенифер Лоренс ќе се појави во новото филмско остварување на австрискиот режисер Фрeнсис Лоренс, кој ја прослави со улогата во популарните филмови “The Hunger Games”.

Повеќе...

avatar.0210Продолженијата на популарниот научно фантастичен филм, „Avatar“ може да влезат во историјата но најверојатно не по квалитет туку по своите финансиски параметри. Според официјален претставник на „21st Century Fox“, цитиран од американските медиуми, буџетот на новите филмови ќе биде доста сериозен.

Повеќе...

terminator.29Во 1984 година, Џејмс Камерон, Арнолд Шварценегер и Линда Хамилтон поставија пресвртница во својата кариера со „Terminator“.

Повеќе...

umri.maski28Славниот актер Брус Вилис се подготвува повторно да влезе во улогата на полицаецот Џон Меклејн во шестиот филм од серијалот „Умри машки“ (Die Hard) - јавуваат таблоидите.

Повеќе...

stivan.0Сите фанови кои беа воодушевени од современиот римејк од книгата на Стивен Кинг „It“, побараа второ продолжение.

Повеќе...

narcos.27Ѕвездата на ТВ серијата на Нетфликс, „Narcos“, Педро Паскал, изјави дека серијата не може да продолжи се додека студиото не овозможи безбедни услови за работа за целата актерска и техничка екипа.

Повеќе...

narcos.20Роберто Ескобар се закани на американската компанија „Netflix“, снабдувач на филмови и серии на основата на видео стриминг, веднаш да го сопре серијалот за неговиот брат – познатиот колумбиски наркобарон, Пабло Ескобар, и ги посоветува да ангажираат обезбедување за заштита на своите вработени.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа