Филм

tom.kruz21Додека филмот „American Made“ во кој во главна улога е Том Круз, се спрема за некој дена да излезе во кино салите, јавноста се интересира за несреќата која се случила на неговото снимање во 2015. година.

Повеќе...

tomb.rajdar19Пристигна и првиот трјлер за новото продолжение на Томб Рајдер. Овој пат улогата на Лара Крофт е во рацете на Алисија Викандер.

Повеќе...

jeki.19Популарниот актер Џеки Чен, гостувајќи во емисијата на Конан O’Брајан изјавил дека има дупка на главата како последица од снимањето на филмот “Armour of God”.

Повеќе...

jon.wick16За релативно кратко време, серијалот John Wick се претвори од скриен хит во вистински блокбастер.

Повеќе...

tronovi.16Најпопуларниот серијал на HBO, „Игра на тронови“ ќе се чува од хакерски напади и протекувања така што ќе снимаат неколку варијанти на последната епизода.

Повеќе...

Liam.Nisan1301Ирскиот актер Лиам Нисон кој познат по своите акциони улоги вели дека 65. годишен актер не може да изведува “опасни потези” и дека тоа полека станува неуверливо.

Повеќе...

vojna.zvezdi10Премиерата на деветтата епизода на „Војна на ѕвездите“ во САД ќе биде на 20 декември 2019 година, соопштија од „Дизни“, кои ги поседуваат правата за светски познатиот серијал.

Повеќе...

tramp.0709Американскиот актер Мет Дејмон, во интервју за “The Hollywood Reporter” открива дека Трамп имал бројни камео улоги бидејќи секој пат кога продуцентите сакале да снимаат филмови во некои од неговите објекти, тој барал да се напише посебна сцена за него.

Повеќе...

kolin.070Режисерот Колин Тревороу објавил дека нема повеќе да работи на последниот, деветти дел на „Војна на ѕвездите“, кој се очекува да излезе во 2019 година а како причина се наведуваат „непремостливите разлики“ меѓу него и „Лукасфилм“, кој го купи „Дизни“ пред 5 години.

Повеќе...

cora.04Славната убавица Кара Делевинге снимила многу жешка сцена за филмот „Tulip Fever" кои овие денови се прикажува во кината.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа