Филм

dzoker.04Продукциската куќа „Ворнер Брос“ планира да го покани актерот Леонардо Ди Каприо за улогата на Џокер во новиот филмски проект посветен на противникот на Бетмен.

Повеќе...

the.forcaСептември е месецот кога по летните распусти и одмори сите се враќаат посериозно кон своите обврски и времето за излегување до доцна на вечер се заменува со добар филм.

Повеќе...

seks.igraСекс сцената во последната епизода од „Игра на престоли“ меѓу тетката Денерис и внукот Џон Сноу го шокираше светот.

Повеќе...

igra-na.tronovi29Последната епизода од седмата сезона на хит серијалот „Игра на тронови“ постави рекорд во однос на гледаност - објавија денеска светските новински агенции.

Повеќе...

chuck.noris28Славниот актер Чак Норис (77) за неполн час преживал два срцеви удари и тоа првиот срцев удар го доживеал во хотелска соба во Лас Вегас, по што неговата сопруга повикала Итна помош, а вториот удар се случил во болницата.

Повеќе...

igra.tronovi2408Хонорарите на актерите на „Игра на тронови“ годинава достигнаа рекордни суми. Во близина на финалето на сагата, стана јасно дека најголемите ѕвезди добиваат 500.000 долари по епизода.

Повеќе...

kaznuvac21Марвел и Нетфликс продолжуваат да го прошируваат спектарот на суперхерои, давајќи му на „The Punisher“ самостоен серијал, откако ни го претставија во втората сезона на „Daredevil“.

Повеќе...

dzon.klim17Британскиот актер и комичар Џон Клиз ја доби наградата за животно дело на 23-тиот Филмски фестивал во Сараево.

Повеќе...

kaskad.15Каскадерка загина на снимањето на вториот дел од филмот “Deadpool” во Ванкувер при изведување сцена со мотор. Полицијата потврди дека станува збор за жена и не откри повеќе детали за несреќата.

Повеќе...

tom.kruz15Том Круз со месеци ќе заздравува поради повредата добиена на снимањето на филмот „Невозможна мисија 6“ во Лондон, бидејќи скршил две коски на глуждот, информира „Сан“.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа