Филм

Се одржа премиерата на The FighterОчигледно филмските гледачи на крајот од годината ги добиваат најдобрите филмови, а академијата за Оскарите најсериозните претенденти за наградата, Оскар.

Повеќе...

Погребан Лесли НилсенЛегендарниот комичар, Лесли Нилсен, вчера беше погребан во Форт Лодердејл, Флорида.

Повеќе...

Сам домаИако на поголемиот дел од популацијата по 20-та реприза во последите 5 години филмот „Сам дома“, им оди на живци, Американците оваа комедија со Малколи Калкин во главната улога, која беше номинирана за Оскар, ја прогласија за најдобар божиќен филм на сите времиња.

Повеќе...

Се одржа светската премиера на The TouruistКонечно, филмот на ѕвездите Анџелина Џоли и Џони Деп го дочека светлото на денот. Во понеделникот вечер, холивудскиот џет сет се собра за да присуствува на светската премиера која се одржа во Њујорк.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа