Филм

klovn.04Објавен е нов трејлер за филмската адаптација „It“ на Стивен Кинг. Морничавиот кловн Пенивајс се враќа во акција во новиот хорор филм чија премиера е закажана за 8. септември.

Повеќе...

game.of trones01Хакерските напади, вистински или пак лажни сепак предизвикуваат дополнителен интерес за претстојната 4-та епизода од седмата сезона на „Игра на тронови“ – „The Spoils of War“, која ќе се емитува следната недела на HBO каналот.

Повеќе...

jumandzi.2907Пред 22 години излезе адаптацијата на книгата „Џуманџи“, филм во кој главната улога ја играше Робин Вилијамс, и во кој го запознавме човекот кој 25 години бил заробен во друштвена игра.

Повеќе...

wonder.woman28Доколку големиот финансиски успех на „Wonder Woman“ и позитивните реакции на фановите и критичарите не беа доволен сигнал за неизбежното продолжение, тогаш „Warner Bros.“ одлучи да ги земе работите во свои раце и да ја најавината директно премиер дата на вториот дел.

Повеќе...

bond.2507Џејмс Бонд ќе се врати на големиот екран во ноември 2019 година.

Повеќе...

atomic.blondeПред неколку дена се одржа премиерата на акциониот филм „Atomic Blonde“, но кино критичарите не го коментираат филмот, туку појавата на холивудската ѕвезда Шарлиз Терон на црвениот тепих.

Повеќе...

snouman.20Екранизацијата на истоимениот роман на Ју Несбо „The Snowman“ е со учество на миленикот на милиони гледачи Мајкл Фасбендер (серијалот X-Men), сексапилната Ребека Фергусон (Невозможна мисија), Вал Килмер (Жега) и носителот на „Оскар“ – Џеј Кеј Симонс (Човекот пајак).

Повеќе...

zelezen.covek03Американскиот актер Роберт Дауни Џуниор, кој последниве неколку години се прослави со својата улога на супер-херојот Ајронмен (Железниот Човек) во истоимениот филм и во неколку други спин-оф продолженија, најави дека размислува да се откаже од толкувањето на тој лик, пред луѓето да се презаситат од него.

Повеќе...

jumanci.02Продукциската куќа Sony го објави првиот трејлер за филмот „Jumanji: Welcome to the Jungle“ чија премиера е закажена за 20 декември.

Повеќе...

rodrigez.2906Мишел Родригез, една од главните актерки во серијалот филмови „Брзи и бесни“, рече дека ќе ја прекине соработката со продуцентите  затоа што „франшизата не покажува доволно љубов кон жените“, објави интернет страницата ИМДБ.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа