Филм

spajder.27За разлика од минатата година, кога во главна тема беа сериите, оваа година е година на успешни филмски остварувања.

Повеќе...

dzungla.23Еден обичен турист заедно со своите пријатели и во придружба на водич, се упатил кон брегот на Амазон. Она што мислел дека ќе биде само обична прошетка, набрзо се претворило во борба за опстанок...

Повеќе...

hbo.najnov„Игра на тронови“ се враќа со нова, седма сезона на 16-ти јули, и за да направи максимална возбуда, продукцијата на HBO пушти уште еден трејлер.

Повеќе...

brus.vilisБрус Вилис кој во новиот филм „Once Upon A Time In Venice“ го глуми приватниот детектив Стив Форд го сврти вниманието на јавноста но не со неговата глума.

Повеќе...

balck.pantarМинатиов викенд Марвел го објави првиот постер, како и првиот тизер за претстојниот филм со суперхеројот кого прв пат го видовме во минатогодишниот хит „Капетан Америка: Граѓанска војна“.

Повеќе...

bordel.100601Драмската серија снимена според романот на Маргарет Атвуд, „The Handmaid's Tale“, од првата епизода привлече големо внимание, но сцената од групен секс во последната епизода ги шокираше гледачите.

Повеќе...

tom.kruz07Летово ќе станеме сведоци на неверојатна вистинска приказна на Бeри Сил – искусен пилот во цивилната авијација, кој ja добива шансатa на својот живот па решава да си ја проба среќата.

Повеќе...

lana.tarner2605Своевремено филмските студија во Холивуд биле како господари на ѕвездите, па така одлучувале кога актерките може да имаат деца и тајно ги носеле на абортус.

Повеќе...

terminator.2305Холувудскиот актер Арнолд Шварценегер најави дека се враќа во улогата на Терминатор во шестиот дел на истоимениот филм.

Повеќе...

bond.23Неговото семејство ја сподели тажната вест преку Твитер, пишувајќи: "Љубовта со која тој беше опкружен во неговите последни денови беше толку голема што не може да се изрази со зборови..."

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа