Интервјуа

andrija.03Еден најполарните актери во Србија, Андрија Милошевиќ, секогаш можете да го видите со насмевка на лицето, но позади неа тој крие мрачно минато.

Повеќе...

hadid.2909Во нејзиното последно интервју со магазинот „Харперс Базар“, младата Бела Хадид сподели тајни и љубопитни детали за неа и за нејзиното семејство, за кои досега не кажала.

Повеќе...

bred.pit29Познатата пејачка Шанаја Твејн, која оваа есен се враќа на музичката сцена по долги 15 години, неодамна проговори за големата мистерија која долго ја држеше јавноста во неизвесност.

Повеќе...

bred.pit00Во новото интервју за „Асошиетед Прес“ холивудскиот актер Бред Пит призна дека многу работи на себе. Слободното време го поминува во „одржување бродот на површина“ и „барање нов концепт за семејство“.

Повеќе...

aca.intervjuСрпскиот пејач Аца Лукас на 21 Ноември ќе одржи концерт во Метрополис Арена во Скопје.

Повеќе...

novak.sopruga1Дамата која изминатиов период беше во центарот на вниманието на светската јавност, Јелена Ристиќ или сега веќе Ѓоковиќ, (28) ја раскажа својата живтона приказна за српските медиуми.

Повеќе...

video.mila.kunisАктерката Мила Кунис им порача на мажите ширум светот да престанат да зборуваат дека се бремени.

- Не сте вие, тука вашите жени - вели актерката.

Повеќе...

Trening.NovakaСрпскиот тенисер Новак Ѓоковиќ дал широко интервју за американскиот магазин „Венити фер“ каде зборувал за своите планови за иднината, за родителството но и за тенисот.

Повеќе...

daniel.slavaПобедникот на првото регионално музичко натпреварување „Х-фактор“, Даниел Кајмакоски, во интервју за магазинот „story.rs“ открива дека покрај многуте позитивни работи што му се случиле во изминатиот период, за жал, ја доживеал и темната страна на славата.

Повеќе...

na.prosetka.so.danielПред големото финале на „Х-фактор“ Даниел на прошетка со екипата на српски „Блиц“ открива дека го сака чувството на адреналин и трема, дека сака да го вежба својот глас кога е сам, далеку од очите на јавноста и публиката, а потоа, кога ќе излезе на големата сцена целата енергија да ја насочува токму кон публиката која му дава сила да успее во својот животен сон.

Повеќе...

zj 300x250-min

mileniumbanner21

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа