Музика

tahiri.22Албанската пејачка Аделина Тахири деновиве го објави спотот за својата нова песна „Dale Kadale“ во кој се појавува во неколку провокативни изданија.

Повеќе...

maturantka.22Најжешката бугарска музичка ѕвезда Гери Никол која славата ја стекна со учеството во Икс-Фактор, годинава на 24 мај ќе слави матура во Софија. Таа планира да одржи и свои музички настапи во Македонија во Охрид, Струмица и Скопје во рамките на турнејата „One love tour“.

Повеќе...

ed.muzika01Девојката која Ед Ширан ја опишува во популарниот музички хит „Shape of you“ е неговата девојка Чери Сиборн. Двојката се запознале уште во средно училише, а се забавуваат во последните две години.

Повеќе...

bro.bro17Боро Бро го објави својот прв видеоспот за песната „Јас честам“, кој дефинитивно може да го ставиме во категоријата за - „16+“.

Повеќе...

tamara.1301Македонското ар-ен-би дуо ДНК, Панчо и Андреј одржаа незаборавен концер во салата на Мертополис Арена. Салата премала за фановите, а се бараше и влезница плус за милениците на младите генерации.

Повеќе...

tea.22Српската пејачка Теа Таировиќ објави нов видеозапис за песната „Неволја“. 

Повеќе...

renata.19Долгоочекуваниот видеоспот за песната „Queendom“ на нашата Ренната Кралевска излезе во етер.

Повеќе...

reni.1104Кога пред 15 години излезе песната „Мерцедес“ сите одлепија по неа. Ретко кој се сеќава дека оваа песна ја оптеја Ера Ојдениќ со бугарската пејачка Рени која подоцна изчезна од српската сцена.

Повеќе...

nova.gomez01Во текот на денешниот ден на Netflix ќе бидат објавени сите 13 епизоди кои ја составуваат првата сезона на серијата "13 reasons why", по истоимениот роман на Jaya Ashera од 2007 година.

Повеќе...

otrov.28Северина го претстави својот нов видеозапис наменет за песната „Отров“ ( Otrove) во дует со колегата Јала Брат, која ќе се најде на новиот албум, како и песната „Као“ која излезе пред неколку недели.

Повеќе...

cuvariNaGalaksijata

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа