Vip

Музика

ceca.z06Во 90-тите години во светот на музиката во Србија, меѓу многуте естрадни имиња ги обележа и Цеца Славковиќ, џебната Венера со моќен глас.

Во тоа време оваа убава заводничка се забавуваше со Жељко Јоксимовиќ, но публиката повеќе внимание посветуваше на нејзините песни. Таа практично беше во етно –поп водите, а нејзините песни и денес се слушаат.

Повеќе...

bijons.02Ед Ширан и Бијонсе снимија заедничка песна под назив „Perfect Duet“ која сигурно на многумина ќе им се допадне.

Повеќе...

britni.spirs02Измамник, кој се претставувал дека е агент на Бритни Спирс ја продавал нејзина музика која уште не била излезена на пазарот - пишува TMZ.

Повеќе...

demi.rouz01За моделот Деми Роуз оваа вечер беше една од оние кои тешко се заборават. Имено, британската секс-бомба присуствувала на еден настан во Лондон, за кој таа се дотерала на начин на кој ретко која жена би се осмелила, па пристигнала однапред „подготвена“ за забава.

Повеќе...

spajs14Популарниот британски поп-бенд „Spice Girls“ се враќа на сцената. Познатите жешки девојки се враќаат следната година, откако завршија тајните преговори.

Повеќе...

selena.07Пред неполни две недели Селена го најави своето враќање на музичката сцена со нов сингл насловен под името „Wolves“.

Повеќе...

rasta.30Пејачката Ана Николиќ се породи во јули оваа година и на свет ја донесе ќеркичката Тара. Таа направи пауза, и многу ретко се појавуваше во медиумите. Но, пејачката откри дека се чувствува одлично и дека подготвува големо изненадување.

Повеќе...

tina.tarner27По долги години пауза славната Тина Тарнер повторно се враќа на сцената. Уредничката на мјузиклот "Мама Миа", Филида Лојд, пред извесно време прифатила да работи на еден сериозен проект.

Повеќе...

sandra.afrika27Пејачката Сандра Африка која е позната по перверзните сцени со новиот видео запис се надмина себеси.

Повеќе...

valevska.rodendenEлена Велевска денеска го слави својот 37.ми роденден, а за истиот реши да ги изненади фановите и македонската јавност.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа

banerMasaMedo

AcaLukasIRadmila