Конечно се појави песната „Ти треба некој“ на Суперхикс. Песната која извесен период можеше да се слушне на македонските радија, се појави на Јутјуб со своето официјално видео.

superhiks-ti-treba-nekoj

Текстот е... како би се изразиле совршено... социјален. Најдобро го опишува љубовниот живот на „кремот“ на нашето драго и никогаш непрежалено македонско општество.

Да не филозофираме, ставајте на „рипит“.

 

В.Н. | бркајработа

 

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа