Eлена Велевска денеска го слави својот 37.ми роденден, а за истиот реши да ги изненади фановите и македонската јавност.

За нејзиниот роденден пејачката го промовираше новото видео за македонската верзија на последната песна „Недостапна за тебе“.

Оваа песна Елена прво ја отпеа на бугарски јазик, а сега ја добивме и македонската верзија.

- Денес е мој ден, 37. ми роденден.Нека е во знак на здравје, мир, љубов и се разбира музика, која ви ја подарувам на вас. Мојата најнова песна од срце.Ве сакам неизмерно - стои во описот на видеото.

Пејчката спотот го објави на нејзиниот Фејсбук профил каде доби само позитивни коментари.

Слушнете ја новата песна и среќен роденден Елена!

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа