Настани

akad.10Следниве три недели одвојте си време во четврток и петок да ги погледнете изведбите на студентите од Факултетот за драмски уметности и Факултетот за музички уметности.

Повеќе...

pokazala.gradi22Познатата пејачка Тове Ло настапувала во Бостон и предизвикала овации, откако ги покажала своите гради.

Повеќе...

lalaland.25Како и на Златните глобуси, доминира филмот 'La La Land' кој освои дури 14 номинации, со што се изедначи со рекордот на филмовите 'All About Eve' и 'Titanic'. Освен тоа, Мерил Стрип стана првата актерка која ја доби својата дваесетта номинација.

Повеќе...

elena.26Убавата Елена Велевска оваа Нова година ќе има целосно исполнета ноќ.

Повеќе...

pamela-anderson.05Познатата порно актерка и „Плејбој“ зајачица Памела Андерсон (50) во декември доаѓа во Србија по повод Саемот на еротика, на кој ќе биде специјална гостинка.

Повеќе...

allyouneed.20После големиот концерт на Иан Гилан – вечер на „Дип парпл“ со Македонската Филхармонија, закажан за 5 ноември во ВИП арената „Борис Трајковски“, „Авалон продукција“ со големо задоволство го претставува својот последен проект со кој ја затвора историската 2016 година во Македонија.

Повеќе...

d.16Шестото издание на единствениот open-air музички фестивал кај нас, Д ФЕСТИВАЛ во Дојран синоќа беше официјално отворено и тоа во извонредна и позитивна атмосфера која ја приредија илјадниците посетители и придонесоа оваа вечер да ја запаметиме како една од најпосетените на фестивалот досега.

Повеќе...

d.festival01Позитивните импресии од последното издание на Д Фестивал повторно го добиваат својот интензитет како што се приближува времето за новото, шесто издание на единствениот open-air музички фестивал кај нас а Д ФЕСТИВАЛ повторно ќе се одржува со тридневна програма, од 15 до 17 јули во Дојран.

Повеќе...

zare.pivoОстанува помалку од една недела до почетокот на 14. Пиво фест во Прилеп, кој се очекува да ги надмине минатогодишните испиени тони пиво и изедена скара.

Повеќе...

25-godiniТочно #25ГодиниКанал103 е фактор на македонската инаквост.
Автентично културолошко јадро на самобитност, самобендисаност.
Легло на самостојна мисла и независна дејност.

Повеќе...

tisinaBaner

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа