Настани

pocni-so.vodnoОва не е иницијатива само за почетници, ова е иницијатива за да останеме здрави, и да си ја подигнеме формата!

Повеќе...

koncert.utreИнтензивниот и експлозивен бенд Apocalyptica утревечер настапува во Скопје, овој пат во рамките на нивната можеби најатрактивна турнеја, со наслов „Plays Metallica by four cellos“. Концертот кој е во организација на Авалон Продукција ќе се одржи во арената „Борис Трајковски“, со почеток од 20 часот.

Повеќе...

belo.dugmeКултниот балкански рок бенд Bijelo Dugme оваа сабота доаѓа во Скопје и тоа по долго време пауза од настапи во нашите граници.

Повеќе...

akad.10Следниве три недели одвојте си време во четврток и петок да ги погледнете изведбите на студентите од Факултетот за драмски уметности и Факултетот за музички уметности.

Повеќе...

pokazala.gradi22Познатата пејачка Тове Ло настапувала во Бостон и предизвикала овации, откако ги покажала своите гради.

Повеќе...

lalaland.25Како и на Златните глобуси, доминира филмот 'La La Land' кој освои дури 14 номинации, со што се изедначи со рекордот на филмовите 'All About Eve' и 'Titanic'. Освен тоа, Мерил Стрип стана првата актерка која ја доби својата дваесетта номинација.

Повеќе...

elena.26Убавата Елена Велевска оваа Нова година ќе има целосно исполнета ноќ.

Повеќе...

pamela-anderson.05Познатата порно актерка и „Плејбој“ зајачица Памела Андерсон (50) во декември доаѓа во Србија по повод Саемот на еротика, на кој ќе биде специјална гостинка.

Повеќе...

allyouneed.20После големиот концерт на Иан Гилан – вечер на „Дип парпл“ со Македонската Филхармонија, закажан за 5 ноември во ВИП арената „Борис Трајковски“, „Авалон продукција“ со големо задоволство го претставува својот последен проект со кој ја затвора историската 2016 година во Македонија.

Повеќе...

d.16Шестото издание на единствениот open-air музички фестивал кај нас, Д ФЕСТИВАЛ во Дојран синоќа беше официјално отворено и тоа во извонредна и позитивна атмосфера која ја приредија илјадниците посетители и придонесоа оваа вечер да ја запаметиме како една од најпосетените на фестивалот досега.

Повеќе...

milenium-baner

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа