Настани

hadid.22Новиот спектакл на најпознатиот бренд за долна облека бил одржан во Шангај, а за Бела Хадид се зборувало со часови по ревијата на "Victoria's Sevret", а има и зошто е тоа така. 

Повеќе...

miss-2017.01Светот ја доби новата „Мис на светот“, која доаѓа од Индија. Титулата ја понесе преубавата 20-годишна Мануши Чилар.

Повеќе...

despasito.20Мегахитот „Despacito“ на Луис Фонси со учество на Деди Јенки освои најмногу латино Греми награди (Греми награда за латино музика) на 18-тата церемонија што се одржа вчера во Лас Вегас, објави Асошиејтед прес.

Повеќе...

tea.1511Вчера Скопје се одржа радискиот фестивал Марс 2017, каде беа прогласени радиските хитови за оваа година.

Повеќе...

mtv.1100Многу светски ѕвезди беа присутни на церемонијата на MTV Европските музички награди. Големиот победник на вечерта беше Шон Мендес.

Повеќе...

despasito.0811Најголемата музичка атракција оваа година, порториканската ѕвезда Луис Фонси и најголемиот хит „Despacito“ на 24 ноември гостуваат во белградската арена „Штарк“, во рамки на неговата турнеја насловена како „Love+Dance“, која ги полни сите концертни сали ширум светот.

Повеќе...

dzoli.0611Анџелина Џоли, Гери Олдман и Кејт Винслет влегоа меѓу победниците на 21-ите Холивудски филмски награди.

Повеќе...

merilin.03Американската ѕвезда, Мерилин Менсон ја повреди ногата во саботата вечер на концерт во Менхетен, Њујорк. Менсон веднаш беше хоспитализиран, а состојбата не е сериозна по неговиот живот.

Повеќе...

kaja.27Каја Гербер, ќерката на Синди Крафорд стана многу популарна во светот на модната индустрија и голем дел на светски дизајнери сакаат да соработуваат со неа.

Повеќе...

nagradi.19На гламурозна церемонија во Лос Анџелес беа доделени најпрестижните награди за Еми.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа