Настани

allyouneed.20После големиот концерт на Иан Гилан – вечер на „Дип парпл“ со Македонската Филхармонија, закажан за 5 ноември во ВИП арената „Борис Трајковски“, „Авалон продукција“ со големо задоволство го претставува својот последен проект со кој ја затвора историската 2016 година во Македонија.

Повеќе...

d.16Шестото издание на единствениот open-air музички фестивал кај нас, Д ФЕСТИВАЛ во Дојран синоќа беше официјално отворено и тоа во извонредна и позитивна атмосфера која ја приредија илјадниците посетители и придонесоа оваа вечер да ја запаметиме како една од најпосетените на фестивалот досега.

Повеќе...

d.festival01Позитивните импресии од последното издание на Д Фестивал повторно го добиваат својот интензитет како што се приближува времето за новото, шесто издание на единствениот open-air музички фестивал кај нас а Д ФЕСТИВАЛ повторно ќе се одржува со тридневна програма, од 15 до 17 јули во Дојран.

Повеќе...

zare.pivoОстанува помалку од една недела до почетокот на 14. Пиво фест во Прилеп, кој се очекува да ги надмине минатогодишните испиени тони пиво и изедена скара.

Повеќе...

25-godiniТочно #25ГодиниКанал103 е фактор на македонската инаквост.
Автентично културолошко јадро на самобитност, самобендисаност.
Легло на самостојна мисла и независна дејност.

Повеќе...

enrike.makedonija13Огромно задоволство ни е да ве информираме дека Авалон продукција продолжува со објавата на големи и значајни музички настани оваа сезона во Македонија.

Повеќе...

zolak.1Специјалните гости на концертот на Жељко Бебек на 5.ти март во арената „Борис Трајковски“, со симфониски и тамбурашки оркестар ќе биде новосадската женска атракција, групата „Фрајле“.

Повеќе...

tviter-kalendarТвитер календарот за 2016-та година ќе се промовира утре во „Јавна соба“, во 20 часот. Сакајќи да се продолжи традицијата на овој календар, годинава, седуммина храбри момци и девојки од Твитер заедницата имаа ентузијазам да се разголат пред објективот на фотографот Ѕвонко Плавевски, раскажувајќи ја приказната за своето алтер его.

Повеќе...

festivali.1Есента е годишно време во кое се одржуваат едни од најубавите фестивали ширум Европа. Погледнете го репертоарот и одберете ја вашата следна дестинација...

Повеќе...

brucoshka.1"Бруцошка? Петок, 2ри октомври, дојдете и уживајте! 20:30h, по 16ти пат традиционално се организира Бруцошка забава, која и годинава ќе има смешно ниски цени и не еден, туку 2 главни настапи! Да добро прочитавте, Фолтин и Гоце САФ се сензациите кои ќе присуствуваат на оваа журка на која сте сите поканети...

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа