Настани

manaki.bimilkКултните филмски ликови Малена, Матилда, Жената-мачка, Дороти и Холи беа специјалните гости на БиМилк коктелот и продефилираа на црвениот килим.

Повеќе...

pivolend-001Музичката програма за Пиволенд е комплетирана. Од 2 до 6 септември ќе уживаме во различни жанрови на музика- рок, поп-рок, инди, реге, ска, етно, world music, хип хоп, електро, метал, панк и фанк.

Повеќе...

Tan.2013Човекот кој што секогаш го распродава апсолутно секој концерт, каде и да го прави, Ѓорге Балашевиќ, најсаканиот поет меѓу музичарите, доаѓа во Скопје на 30 октомври.

Повеќе...

pivolend-2015Оваа година како и изминатите, веќе во континуитет и традиционално, Пиволенд во својата програма вклучува највеќе македонски изведувачи, бендови и диџеи.

Повеќе...

Одбројувањето може да почне зашто до концертниот спектакл со најголемата ѕвезда од поранешна Југославија – Здравко Чолиќ, остана уште само една недела.

Повеќе...

hipnotized.1Вистинско освежување на овогодинешниот ПИВОФЕСТ во Прилеп претставуваше настапот на белградскиот состав HYPNOTIZED. Иако фестивалот оваа година понуди претежно поп програма, HYPNOTIZED со изведбата на фолк кавери во хардкор фазон, ги задоволи потребите и на фолкерите и на рокерите истовремено.

Повеќе...

house.stageЛетото и официјално може да почне, и тоа со најочекуваната журка за оваа сезона - Love and happiness festival, која ќе се одржи на 25 јули на Summer beach club Градиште во Охрид.

Повеќе...

Zdravko.colicКонцертот на најголемата ѕвезда на просторите на поранешна Југославија, Здравко Чолиќ, миленикот на дамите во Македонија кој доаѓа по нешто повеќе од една година од големиот скопски концерт во арената „Борис Трајковски", ќе се одржи во предвечерието на големиот празник Илинден, односно на 1 август на стадиниот Билјанини извори во Охрид. 

Повеќе...

oneday.1Забавата за почеток на ова лето започнува на најзелената скопска локација- Скопското Кале. „One day fest” оваа година ќе се одржи за првпат и е еднодневен фестивал кој ќе ги собере сите возрасти на едно место, ќе ни пружи незаборавна забава и пет часовно музичко задоволство со омилените меѓу младите музички изведувачи на овие простори.

Повеќе...

vlado.j01Подготовките за најавениот концерт на Владо Јаневски во Арената Борис Трајковски, најавен за 03. Април, во организација на Горила продукција се во полн ек. Организаторот најавува концерт, сосема поинаков и од се што се случувало до сега.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа