Настани

after.workПолн куфер искуства, цела вреќа приказни и еден куп пријателства за кои има да се раскажува и прераскажува. По повод присетување на старите спомени и создавање на нови, се организира afterwork reunion на сите нови и стари членови, познати и непознати и сите оние кои биле за миг дел од ИАЕСТЕ семејството.

Повеќе...

6 copyНа 29.01.2015 година во 17:30 часот во Камник Тренинг Центарот официјално беа доделени сертификатите на првите Вински Советници во Македонија, со што успешно се заокружи програмата за стекнување на познавања, вештини и компетиции за винскиот сектор.

Повеќе...

nokaut copyГодинава беше особено значајна за НОКАУТ. Покрај тоа што оженивме дури тројца од бендот, а еден стана и татко, го издадовме и нашиот трет студиски албум "ТРИ". А, најдобар начин да ја заокружиме оваа успешна година е тие емоции да ги споделиме со нашите фанови на еден голем концерт. 

Повеќе...

zare-thumbЕкипата на најгледаното ток шоу кај нас ги собра своите фанови на една многу интересна генерална проба.

Повеќе...

rade-serbedzija copyНе е се мед и млеко во Холивуд според легендарниот актер. Погледнете го ова одлично интервју со Жаре Димитриоски како најава за новата сезона од Еден на Еден.

Повеќе...

McCann-najuspeshna-mrezha-thumbНа фестивалот “Golden Drum” агенциската мрежа McCann за централна и источна Европа, во чии рамки работат и агенциите во составот на I&F McCann Grupa,  е прогласена за најдобар комуникациски систем во овој дел на Европа.За освојувањето на ова значајно признание придонесоа и агенциите McCann Белград и McCann Тирана кои работат во рамките на I&F McCannGrupa освојувајќи една златна (Golden Drum) и две сребрени награди (Silver Drum).

Повеќе...

severina copyНеколку фотографии и тема за дискусија. Повелете во коментарите, што мислите, на кого му стои подобро на Елена или пак на Северина?

Повеќе...

startup-grind-thumbЗачувајте ја датата: На 7 октомвривторник, од 17.30 до 21.30 часот се случува третиот Startup Grind Skopje во просториите на SEEU Tech Park-от во Скопје (Чаршија, стара стоковна куќа Мост). Настанот го организира Clear View Business Training Center, a говорници се Игор Трајковски, основач и CEO на Time.mk, и Јоцо Тодоровски, инженер за системи за продажба и маркетинг.

Повеќе...

naslovna-thumb copy„Создаваме заедно“ е седуммесечен проект со цел помагање на слепите и слабовидни лица во Македонија. Kај нас постои само една единствена организација за лица со оштетен вид и само едно училиште за овие лица, училиштето Димитар Влахов. Во државата се регистрирани околу 2500 слепи лица, т.е. лица со оштетен вид, а реалната бројка е многу поголема.

Повеќе...

belanokj-t-220-110Бела Ноќ во Скопје!

Манифестацијата Бела Ноќ годинава го прославува својот десетти роденден, кој ќе го прослави со сите љубители на добрата забава. За да задоволи сечиј вкус, за годинава ја подготвија следната програма: ...

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа