Настани

zelko-thumb copyВчера вечер арената „Филип Втори" беше преполна, а атмосферата таму не може да се опише со зборови, но ние ќе се обидеме да доловиме дел од неа, а со тоа да им создаме чувство на каење на сите оние кои го пропуштиле овој спектакл.

Повеќе...

hum-koncert-1 copyНа 22.06. недела во 20 часот, спортскиот центар Форца ќе биде местото каде ќе се одржи хуманитарен мини турнир во одбојка на плажа на кој ќе учествуваат едни од најубавите наши познати девојки, Марјана Станојковска, Власта Ружиновска, Бона Пауновска, Ана Стојановска и многу други.

Повеќе...

ceca.poster0Српската фолк ѕвезда Светлана Ражњатовиќ-Цеца по неколку години повторно ќе одржи свој концерт во Македонија, и тоа на празникот Илинден, на 2 август во салата „Билјанини извори“ во Охрид.

Повеќе...

Aca.LukasКонцертот на српскиот турбо фолкер Аца Лукас, закажан за 13 јуни, се одложува за на есен.

Повеќе...

02-thumbСкопје, 27 мај 2014. – На првата официјална конференција по повод 35. издание наИнтернационалниот фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“ – Битола

Повеќе...

ke-dojdete-na-matura-thumbИмаме лоши и добри вести...

Повеќе...

tomce-thumbPTPI Skopje-Macedonia Community Chapter Ве поканува на хуманитарната театарска претстава „Апел за...“ што ќе се одржи на 29 март во 15:00 во Драмскиот театар. Целта за одржување на оваа претстава е собирањето средства за да ги подобриме животните услови на социјално загрозените семејствата што го посетуваат Советодавниот центар за родители и деца-Гази Баба при СОС Детското Село.

Повеќе...

orce-gala-thumbПо повод - патрониот празник, средношколците од „Орце Николов“ организираат настан „Денови на патронот“.

Повеќе...

smut.makedonski.bendПо повод 18 години од формирањето на македонскиот бенд Smut, на 21-ви овој месец во клубот „Хавана“ во Скопје, е закажан концерт.

Повеќе...

Ivan.BosiljcicИван Босиљчиќ, српски актер од помладата генерација денеска на Денот на жената, во Скопје ќе одржи музичко-поетски концерт.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа