Настани

joe-nice-thumbJoe Nice, еден од основачите на американската дабстеп сцена и нејзините први промотери, на 1ви март со свој сет гостува во Скопје.

Повеќе...

lesendric1За само пет дена продадени повеќе од 2000 вленици на концертот на Кики Лесендриќ и Пилоти закажан за 14 март во Скопје. Освен Кики на сцената во Борис, како што веќе најавивме ќе се појават и најголемите ѕвезди во подем од популарниот Икс Фактор. Лукијан Ивановиќ, Алекса Перовиќ, Тамара Милановиќ, Доктори и нашиот Даниел Кајмакоски. Гласовите кои што за кратко време го освоија регионот на 14 март во живо од сцената во Борис Трајковски ќе го освојат и Скопје а и цела Македонија.

Повеќе...

poster copyКики Лесендриќ, Тамара Милановиќ и Даниел Кајмакоски утре доаѓаат во Скопје. Пред големиот концерт најавен за 14 март во Спортскиот Центар Борис Трајковски, Кики, Тамара и Даниел во Скопје и со повод и со причина. Емисијата Еден нa еден на Тв Алфа е поводот а причината прес конференцијата која што ќе се одржи утре (четврток) 20.02.2014 со почеток во 11 часот во италијанскиот ресторан Венето во City Mall.

Повеќе...

cv copyОсумнаесеттото издание на Денови на кариера ќе се одржи на 19-ти Февруари и истoто ќе трае до 23-ти  Февруари. Овој проект, кој низ годините постојано е организиран од млади ентузијасти – волонтери, успеа поради својот пристап на работа да ги надмине сите турбулентни времиња. Оваа година, кога го доживува своето полнолетство, за првпат ,,Денови на кариера” е организиран од здружениот организациски комитет на двете најголеми студентски организации, АИЕСЕК ЛК Скопје и ЕЕСТЕК ЛК Скопје.

Повеќе...

dizni.pНад 22 илјади луѓе потпишаа онлајн петиција која од медиумската корпорација Дизни бара да направи нов лик на принцеза која би била подебела и би ги имала и сите прекрасни карактеристики на претходните незаборавни, но слабо анимирани женски Дизни ликови, јавува Би-Би-Си.

Повеќе...

b.ajdlАнглискиот рокер Били Ајдол доаѓа во Скопје со свој концерт, на 27 јуни, на скопското Кале, најави „Авалон продукција“.

Повеќе...

vencanici.vВо Скопје на 14 Фебруари освен тоа што ќе се слави денот на виното и љубовта ,ќе се случи уште еден многу интересен наста.Моден викенд „The Bridal Fashion Night“ кој ќе се одржи во Музејот на македонската борба за самостојност и државност во 19 часот.

Повеќе...

gremi.01Вчера се одржа 56-тото доделување на Греми наградите, а присутните блескаа на црвениот килим.

Долги тоалети потпишани од познати дизајнери, скап и блескав накит, елеганција, уникатни модни парчиња, црни одела и одлично стилизиран изглед го креираа изгледот на овогодинешното доделување на наградите.

Повеќе...

daniel.ohrid.nastapНашиот кандидат на Х-фактор, Даниел Кајмакоски, заедно со неговиот ментор Жељко Јоксимовиќ, вчера одржаа неверојатен концерт во Охрид во преполната сала „Билјанини извори“.

Повеќе...

buco-thumbБуцо ќе ја претставува Македонија на „Јас имам талент“.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа