Настани

taksirat-15-thumbПознатиот скопски фестивал Таксират се одржа завчера вечер традиционално во Метрополис Арената и на најдобар можен начин беше заокружена оваа година.

Повеќе...

Kuzman-thumbСкопје, 23 декември 2013 – Facebook фановите на Вип, со својата активност и поддршка придонесоа за унапредување на студентскиот живот во главниот град.

Повеќе...

mirko-filipovik copyМакедонската публика ќе биде сведок на спектакл на повеќе боречки вештини. Она што досега сме го гледале само на телевизија ќе имаме можност да го следиме во живо во салата Борис Трајковски. Не очекува целовечерен спектакл на борби во разни категории.

Повеќе...

rudimental1-thumbПознатата британска музичка атракција Rudimental, на 15-ти декември ќе го одржи својот концерт во Скопје, како дел од нивната Европска турнеја.

Повеќе...

stand-up copyПеток 20.12.2013 е денот кога на Македонија и доаѓа моментот да се насмее за сите други 364 денови. Балкан Стенд Ап го најавија нивниот четврти по ред фестивал и богами имаме на што да се радуваме!

Повеќе...

nordeus-thumb28 Ноември, четврток, не беше вообичаен четврток на ФИНКИ...

Повеќе...

igorzИгор Џамбазов вчера одржа концерт во арената „Борис Трајковски“ во Скопје, неговиот најголем концерт воошто направен во Македонија.

Повеќе...

katarina-eden-na-eden-thumb“Влегов во најтесниот круг, останавме две девојки. Не сакаа да ми кажат која е другата, но се шпекулираше дека е Натали Портман” – зборува убавата Кики во најавата за најновата епизода од шоуто Еден на Еден која беше ставена на YouTube. Во истото видео гледаме дека Кики ќе открие и многу други занимливи детали за нејзината кариера.

Повеќе...

gibonni-thumbПо неодамнешниот концерт во Белградска арена, на кој присуствуваа повеќе од 17 000 илјади фанови, Џибони го најавува своето гостување во Скопје, на 16 ноември во салата Борис Трајковски

Повеќе...

2-thumb

Веројатноста дека може да се опише возбудата, која сеуште си се држи кон својот експоненцијален раст, при дознавањето дека никој друг, туку токму EESTEC LC Skopje(Electrical Engineering StudenTs’ European assoCiation, Local Committee, Skopje) ќе го организира најдобриот, најоригиналниот, наједукативниот и едно (нај) во периода настан, се сведува на минимум.

Повеќе...

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа