grev-ili-spricer-2011Премиерата на римејкот на една од најпопуларните македонски претстави потпишана од Сашко Насев, блесна на сцената на Драмскиот театар. 

Билјана Беличанец- Алексиќ, Драган Спасов-Дац, Мартин Јордановски, Зоран Љутков, Билјана Драгичевиќ - Пројковска, Јана и Ана Стојановски, Роберт Вељановски и Сашо Тасевски беа избраниците на Дејан Дамјановски кои со својата врвна актерска игра и професионалност ја оставија публиката без здив! 

Тимот на Бркај работа присуствуваше на вчерашната премиера и со цел - да ви пренесеме делче од атмосферата што грмеше вчеравечер во Драмски, Ви ја претставуваме оваа фото-статија. 

Biljana-2

Biljana

Dac-Zoran

Dac

Martin

Zoran

Zoran-2

Robert

Dac-Jana

Dac-2

Jana

Е.П & M.J | бркај работа


Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

banerIscelitelMilenium