Борис Влаховиќ од Црна Гора до продуцентите на регионалното шоу за таленти Х-фактор испратил необична молба.

Имено, тој од продуцентите побарал да му ја дадат целата видео снимка од аудицијата на која учествуваше неговата девојка, за да може да и подари на годишнината од нивната љубов.

molba.iks

Моника Кнезовиќ од Подгорица е неговата девојка која го освоила неговото срце.

- Моника и јас сме во врска една година. Таа со големо нетрпение очекуваше да дојде „Икс Фактор“ и секој ден зборуваше дека едвај чека да се прикаже нејзиниот настап, особено затоа што жирито и мене ме повика на сцената.
За жал нејзиниот настап беше скратен и таа беше длабоко разочарана. Многу ја сакам и не можам да поднесам да ја гледам тажна. Си реков дека ќе направам се што треба, ако треба и ќе трганм за Белград само да ве замолам да ми го обезбедите целиот настап и да и го подарам на денот кога ќе ја славиме годишнината од нашата љубов. Знам дека тоа многу ќе и значи и дека ќе биде воодушевена – напишал дечкото во писмото упатено код режијата.

Продукцијата им излезе во пресрет на вљубениот пар.

 

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа