Канадската тинејџерска поп ѕвезда Џастин Бибер е приведен во полицијата поради учество во улична трка со автомобили под дејство на алкохол.

dzastin.biber

 Бибер бил позитивен на алко-тестот извршен на лице место. Џастин поради овој инцидент ќе биде задржан во притвор, а наскоро ќе биде одредена и висината на кауцијата.

Во времето на апсењето пејачот возел изнајмен автомобил „Lamborghini". Според полицијата, неколку дена полицијата безуспешно се обидувала на разни места во градот да го сопре Бибер, но пејачот секогаш успевал да се извлече.

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа