Голите фотографии кои осамнаа во последниот број на магазинот Скандал, на кои пејачката Дара Бубамара е како од мајка родена, предизвикаа низа турбуленции во нејзиниот брак со Милан Кесиќ - пишува српски Курир.

dara.skandal2.000

Имено, неговите пријатели преку порака на мобилниот му ја пратиле насловната страница од весникот „Скандал“ уште пред тој да излезе во продажба, а тој откако ја видел бујрно реагирал и веднаш и се јавил на сопругата по што и рекол дека не сака да живеат заедно.

- Милан полуде кога ги виде сликите од сопругата на кои позира додека се тушира. Многу се изнервира што знаеше дека сето тоа ќе излезе на интернет и нивниот малолетен син тоа ќе го види. Веднаш и се јави и и кажа се и сешто на телефон. Викаше: Така не се однесува мајка и нормална жена! - вели пријател на Милан за српските медиуми.

- Не ме интересира од каде се тие слики и како стигнале во весниците. Ова не е само твој срам, туку и срамота за целото наше семејство. Кога таа се обиде да се оправда тој и ја спушти слишалката – додава изворот.

dara.skandal2.000

По овој разговор Дара започнала да плаче о ги повикала пријателите со цел да открие како стигнале во весниците фотографиите, бидејќи таа не дала никаква дозвола за нивно објавување. Нејмногу е загрижена за фактот што и го загрозиле бракот и дека сите во семејството ќе ја осудуваат.

Не е познато дали ќе поднесе тужба против „Скандал“ за нелегалното објавување на приватни фотографии.

Инаку, по објавувањето на фотографиите, поранешниот сопруг Лазар Дугалиќ - Лаки како што пишуваат српските медиуми, наводно го искористил моментот и иронично напишал на социјалните мрежи дека „кога некој повеќе не се појавува во јавноста мора да почне да излегува гол, тоа е последната станица“.

 

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа