Македонскиот претставник на „Икс Фактор Адриа“, Даниел Кајмакоски доживеа сообраќајна несреќа, а неговиот автомобил кој го доби како награда за победата на шоуто е сосема уништен, пренесуваат македонските медиуми.

daniel.nesreka

Сообраќајната несреќа се случила близу трговскиот центар „Мавровка“ и во истата пејачот не е повреден.

Според извештај на полицијата, Морисот на Даниел Кајмакоски се судрил со друг автомобил, марка Пежо 206.

Би можело да Ве интересира:
Претходно од оваа категорија:

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа