Свири на пијано, танцува и е професионален модел. Триесет годишната Елчин Сангу е една од најбараните актерки и модели во Турција.

Црвенокосата убавица, Дефне од турската серија „Вљубениот ерген“ ја игра актерката Елчин Сангу од Измир, Турција. Оваа убавица го привлече вниманието со нејзината природна убавина, па со својот немирен темперамент примамува различни генерации да го следат овој филм.

Taa моментално ужива на една тајландска плажа, а додека ја чекате новата сезона од серијата која ќе стартува од септември на Сител уживајте во фотографиите кои таа ги објави на својот профил на Инстаграм.

A post shared by ELÇİN SANGU (@elcinsangu) on

A post shared by ELÇİN SANGU (@elcinsangu) on

A post shared by ELÇİN SANGU (@elcinsangu) on

A post shared by ELÇİN SANGU (@elcinsangu) on

A post shared by ELÇİN SANGU (@elcinsangu) on

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа