Актерката Соња Дамјановиќ (43) стана позната по улогата на сексапилната медицинска сестра Мира во серијата „Наша мала клиника“.

Серијата се прикажуваше од 2004 до 2007 година, а секси Соња ги излудуваше гледачите со своите провокативни изданија и најсилните адути, бујните гради и задникот.

Инаку, Дамјановиќ го чува својот приватен живот од јавноста, а единствено се знае дека долго беше во врска со фронтменот на „коктел бенд“, Зоран Златановиќ.

Исто така глумеше и во неколку други познати филмови како „Парада“ и „Воена академија“, а еве како изгледа денес:

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа