Мајкл Фасбендер се ожени со својата девојка Алисија Викандер. Парот е заедно од 2014 година и хемијата настанала кога го снимале заедничкиот филм "The Light Between The Ocean".

- Веднаш почувствував хемија. Ја почувствував таа искра, тој интензитет. Си помислив: Оваа девојка ме плаши. Неверојатно е колку е храбра, бестрашна...Тоа ме освои", вели глумецот во интервју за престижен магазин. Мајкл Фасбендер се ожени со својата девојка Алисија Викандер, која има шведско потекло. Парот е заедно од 2014 година и хемијата настанала кога го снимале заедничкиот филм "The Light Between The Ocean".

 par-svadba

Венчавката се одржала во Шпанија, поточно Ла Грања во Ибица, луксузна вила со традиционална шпанска архитектура.

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа