60. годишната Мелани Грифит во интервју откри дека по разводот со 57-годишниот Антонио Бандерас нејзините епилептични напади значително се намалени.

Тие почнале пред 6. години, додека двајцата уште биле семејство. Грифит рече дека имала напади многу години. Двата најтешки напади се случиле во Кан. Еднаш на плажа прошетка, таа била однесена во болница.

Ѕвездата вели дека нападите се ретки од тогаш – благодарение на новите лекови, намален стрес и разделбата со Бандерас.

- Земам лекови веќе четири години. Немам напади, тоа е шокантно. Но, мојот вистински актер стана разводот - вели Мелани.

Во тој момент, присутните на ток-шоуто се смееја, на кои Грифин додаде: Сериозно! Јас повеќе не се загрижувам да зборувам за тоа.

Но, извор вели дека за време на интервјуто на актерката ѝ се слошило. Таа изгубила свест, и лекарите морале да бидат повикани.

И покрај проблемите со алкохолот и дрогата во младоста, сега актерката води здрав начин на живот – спортува и се храни правилно.

Мелани и Антонио се разведоа во 2014. година по 18-годишен брак. Тие имаат ќерка Стела, која наполни 21. година оваа година.

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа