Европските MTV награди кои се одржаа вчера во Лондон беа повод повеќе ѕвезди да ги покажат своите модните избори кои ги направија за овој црвен тепих.

Деми Ловато се најде на врвот на листата на најразголени, Лана Дел Реј беше изненадувачки елегантна и „примерна“, додека Камила Кабељо беше модерна принцеза.

Изненадување на вечерта беше Рита Ора, која воедно го водеше целиот настан, бидејќи се појави во бањарка, со пешкир на главата и светкави штикли.

Збир од најдобро и најлошо облечените на MTV EMA. Вие проценете кого во која категорија ќе сместите:

ema01

ema01

ema01

ema01

ema01

ema01

ema01

ema01

ema01

ema01

ema01

ema01

ema01

ema01

ema01

ema01

ema01

ema01

Претходно од оваа категорија:

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа