Метиша Шаефер е позната ТВ водителка, модел, актерка и фитнес инструкторка и е родена на 3 март, 1985 година.

Нејзинот татко е со турско потекло, додека нејзината мајка е родена во Грција. Метиша пораснака во Германија, каде заврши студии по новинарство во Келн.

Моментална живее во Мајами на Флорида, каде престојува исклучиво поради професионалните модни ангажмани кои ги има таму, но и поради усовршување на фитнесот.

За време на престојот во САД успа да оствари неколку улоги во музички спотови од ѕвезди како Џенифер Лопез, 50 Сент, Ники Минаж, Дејвид Гета, Шон Пол, Крис Браун, Питбул и Тимбаленд, истовремено заземајќи место на страниците од некои престижни списанија.

Згодната Метиша говори пет јазици – турски, француски, шпански, германски и нормално, англиски. На Инстаграм ја следат речиси 500.000 луѓе, а поседува и сопствена апликација за совети за обликување на телото.

Беше во врска со Дејвид Мекинтош, бивш вереник на англиската секс бомба Кели Брук.

A post shared by metisha (@metisha) on

A post shared by metisha (@metisha) on

A post shared by metisha (@metisha) on

Претходно од оваа категорија:

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа