Пејачката Рита Ора во секси и елегантно издание го привлекла вниманието на доделувањето на "The British Fashion Awards", кое било одржано во Лондон.

Овој настан изобилувал со познати личности, а гостинката која посебно ги воодушевила присутните била пејачката Рита Ора.

Музичката ѕвезда со албанско потекло блескала во елегантна тоалета, под која немала градник.

fashion011

fashion011

fashion011

Но, Рита Ора не била единствената ѕвезда таму. Присутен бил и Конор МекГрегор. Тој најпрво бил во друштво на својот колега од светот на спортот, возачот на Формула 1, Луис Хамилтон модната икона Донатела Версаче.

fashion011

fashion011

Претходно од оваа категорија:

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа