Кој би рекол дека некој важен лик од кралското семејство не би го следел протоколот кога станува збор за официјални појавуавња.

Кралицата Елизабета со своето семејство беше на Божиќната миса, каде се појави и Меган Маркл, вереницата на принцот Хари.

И додека сите останати беа сериозни и ги почитуваа правилата на однесување, актерката направи мал преседан.

Еден од фотографите направи фотографија на која Меган има смешна фаца која ја прави кон топлпата народ, односно се „криви“ и се шегува.

Многу критичари денес сметаат дека овој гест и однесување не му доликува на кралското семејство, а со тоа актерката претставила непочитување кон кралството и нивниот углед.

Претходно од оваа категорија:

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа