Американската пејачка и актерка, Деметрија Девоне Ловато (25), позната како Деми Ловато, светот ја запозна по улогата во Дизниевата серија „Sonny With A Chance“, во која ја глуми Сони Монро.

Дополнително, до публиката и медиумите се приближи уште повеќе со улогата на Мичи Торес во Camp Rock. А досега има издадено и два музички албуми.

Но, нејзините опасно секси облини се дополнително засебен мотив и причина што оваа 25-годишна убавица има толку машки обожаватели. Генетскиот микс од мексиканско-португалски по таткова и англиско-ирски корени по мајкина страна си го прават своето.

A post shared by Demi Lovato (@ddlovato) on

A post shared by Demi Lovato (@ddlovato) on

A post shared by Demi Lovato (@ddlovato) on

A post shared by Demi Lovato (@ddlovato) on

A post shared by Demi Lovato (@ddlovato) on

A post shared by Demi Lovato (@ddlovato) on

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа