Македонија деновие е зафатена од еуфоријата на ракометот од ЕП во Хрватска каде нашите претставници нижат само успеси.

Сите, вклучувајќи ги и естрадните уметници ги следат настапите на нашата машка ракометна селекција, неважно дали во живо или пред ТВ екраните.

Имено, нашата пејачка, Наташа Малинкова одбра начин на кој на социјалните мрежи и пружи поддршка на нашата репрезентација.

Таа вечерашниот меч со Германија го проследи топлес, барем така изгледа на фотографијата, а на истата на грбот стои Македонија и рацете широко нагоре држат шал на кој исто така пишува Македонија.

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа