Ќерката на пејачката Бијонсе, шестгодишната Блу Ајви Картер, има свој личен стилист Мануел Мендес кој работи во „Парквуда“, менаџмент компанијата во сопственост на Бијонсе.

Тој ги осмислува нејзините секојдневни комбинации за облекување, а кога станува збор за елитни холивудски настани, Блу Ајви често носи лимитирани „котур“ креации кои чинат неколку илјади долари.

Блу Ајви блескаше на неодамнешното одржано доделување на наградите „Греми“ кога носела бели панталони во комбинација со долниште и широк наметка која се врзува во половината. На тоа додадете ги и белите светкави кондури со мала потпетица.

Поседува пет куќи

Додека многу други деца си играат во паркот, Блу Ајви е веќе вистински могул во настанувањето. Покрај својот личен стилист, таа има личен кувар кој приготвува јадења само за неа и обезбедување.

Многумина велат дека нејзиниот начин на живот е луксузен. Блу Ајви има дури пет куќи, Во Њујорк, Хемптонси и Мајами и две во Лос Анџелес.

beyonce-f732499b-856b-4cad-85cc-159f4559d647

Покрај дадилките за новородените близнаци Сир и Руми, шестгодишната Блу Ајви исто така ја чуваат две жени. Пред да тргне во училиште, тие ја учеле француски и свахили јазик (кој се зборува во Источна Африка), а концентрирани се и на узучувањето на уметноста.

И тоа не е се… Тука е и понито кое неодамно и го купиле, а наскоро подготвуваат и изненадување за неа – во план е лансирање нејзин парфем и линија на облека со нејзиното име.

1517897335-169935-1-1

anaNikolic

misoKovac

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа