Навидум се е подготвено за кралската венчавка во Англија. Церемонијата е закажана за 19-ти мај, а британските медиуми на големо пишуваат околу нејзините детали.

Венчавката ќе започне точно напладне во црквата Св. Ѓорџ, а потоа младите со кочија ќе го обиколат градот. Тогаш ќе бидат во контакт со луѓето што сакаат да ги видат, обичај за секоја кралска венчавка.

Иако тоа не го објавија, медиумите пренесуваат дека принцот Хари го замолил својот роден брат Вилијам да му биде кум.

- Хари има неколку блиски пријатели, но не постои шанса да прашал било кој друг освен својот брат, вели близок извор до кралското семејство.

На свадбата се поканети и познати личности, како тенисерката Серена Вилијамс, актерката Пријанка Чопра, а свадбата ќе се емитува во живо на ТВ и интернет.

Претходно од оваа категорија:

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа