Поп ѕвездата Деми Ловато која со години води битка со болеста булимија успеала да го прифати своето тело и да биде повеќе склона кон здравите навики иако оваа болест драстично го оштетува телото.

Американската пејачка објавила на својот Инстаграм профил фотографија на која ги покажува своите убаво обликувани облини, а потоа објасна како го доживува своето тело.

- Овие се, како што јас ги нарекувам, бутовите пради кои повеќе нема да бидам никогаш на диета. Јас сум горда на нив - гласеше пораката.

Нејзините фанови и следбеници со воодушевување ја искоментирале фотографијата, велејќи дека нејзините облини се прекрасни, дека е преубава и дека треба да продолжи така да размислува".

Инаку, во јануари оваа година Деми во едно интервју го откри целиот процес на заздравување од болеста:

- Учам да го сакам своето тело, а тоа е животен предизвик. Лекувањето од нарушена исхрана е најдоброто патување за мене. Престанав со диета и додадов некој килограм, но сега сум пресреќна затоа што не си ускратувам одредена храна и не се срамам од тоа - истакна пејачката.

Деми исто така, изминатата година го објави емотивниот докментарец за нејзинио живот и кариера, кој одлично беше прифатен и поддржан од страна на фановите и пријателите.

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа