27. годишната манекенка на Викторија Сикрет се омажи во една од најубавите венчани видени до денеска, но и фустаните на деверушите се подеднакво волшебни.

Шанел Иман и Стирлинг Шепард официјално запловија во брачните води.

Познатата манекенка и американскиот фудбалер, минатиот викенд ги разменија своите завети во церемонија во Лос Анџелес пред своите семејства и пријатели. Парот се запознал на крајот на 2016 година, а крајот на 2017 година се вериле.

A post shared by Chanel Iman (@chaneliman) on

На романтичната венчавка, Шанел носеше совршена венчаница со потпис од Зухаир Мурад, за која деновиве зборува целиот свет.

Она што ја направи венчаницата уште поуникатна е и велот кој нежно и паѓаше преку рамениците. 

A post shared by Chanel Iman (@chaneliman) on

A post shared by Chanel Iman (@chaneliman) on

A post shared by Chanel Iman (@chaneliman) on

A post shared by Chanel Iman (@chaneliman) on

A post shared by Chanel Iman (@chaneliman) on

Претходно од оваа категорија:

marijaSerif

ZK

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа