Сексипилната старлета и ријалити ѕвезда, Клои Кардашијан, го очекува своето прво дете со НБА кошаркарот, Тристан Томпсон.

По повод доаѓањето на свет на малото бебе, традиција на американците е да прават забави со дарување подароци за бебето. Клои подготви забава како од бајките, каде розовата боја доминираше, бидејќи нејзиното бебе е женско.

Најмладата сестра од кланот Кардашијан, 33. годишната Клои е во 9.от месец и нејзиното породување се очекува со големо нетрпение. Сите се многу возбудени и подготвени, а идната мајка блескаше на забавата, како од првиот ден на својата бременост.

Со голема возбуда ја организираше забавата, а американскиот медиум "TMZ" пренесува дека забавата чинела повеќе од 200.000 долари. Таа и идниот татко, Тристан одлучиле прославата да биде во Лос Анџелес, во салата "Grand Ballroom", каде присуствуваа голем број на славни лица, пријатели и членови на семејството.

Гламурозната забава беше полн погодок, а Клои беше онаа која го привлече најголемото внимание, не само поради трудничкото стомаче, туку модниот избор, односно сатенскиот фустан со кристали.

marijaSerif

bikini-kino-milenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа