Трач

foto.1111Учењето на втор јазик има низа когнитивни, здравствени и едукативни придобивки. Го размрдува развојот на мозокот, штити од деменција и помага во подобрување на концентрацијата.

Повеќе...

cetinski.10Пејачот Тони Цетински неодамна прегази човек во тешка сообраќајна несреќа. Тој се уште не може да се опорави од целата ситуација која за него е мошне тешка.

Повеќе...

jelena.1011Потресена од насилството кај децата, Јелена Карлеушва откри дека со истиот проблем се борела и таа во текот на школувањето. По тој повод напиша отворено писмо и откри се.

Повеќе...

megan.09Британската кралица Елизабета има строги модни правила, кои се косат со имиџот што го негуваше девојката на нејзиниот внук. По сѐ изгледа, кралското семејство конечно ја прифати врската помеѓу принцот Хари и актерката Меган Маркл но таа мораше да направи жртви кога станува збор за гардеробата.

Повеќе...

seksi-seve09Модниот кретор, кој соработува со фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ, Саша Видиќ, досега немал можност да соработува со популарната Севе, а тоа му е единствена желба која сака да му се исполни.

Повеќе...

despasito.09Откако хитот “Despacito” го освои целиот свет, многу мажи полудеа по преубавата мисица Зулејка Ривера, која се појавува во спотот.

Повеќе...

mojot.sinАктерката Бурчин Терзиоглу, која ја глуми Ајшеѓул во серијата „Мојот син“, пред неколку години направила пластична операција на носот и го сменила својот изглед.

Повеќе...

soraja.0811Славната старлета очигледно е целосно задоволна од својот изглед, па голото тело го покажа пред сите во емисија.

Повеќе...

Lima.08Адријана Лима направи неколку нови фотографии на кои изгледа подобро од било кога, а поради еден детал ја доведоа во врска со поранешниот маж, Марко Јариќ.

Повеќе...

Kluni.0811Оскаровецот Џорџ Клуни изјави дека Холивуд повеќе не му е приоритет во животот и дека ќе направи пауза од глумата, иако остави можност да се врати назад ако има вистински услови за тоа.

Повеќе...

skopskaLinijabanerMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа