Трач

raperka.tuzbaРаперката Карди Би, на крајот од минатиот месец, се искачи на првото место од Billboard листата со својот хит Bodak Yellow и стана првата раперка која со соло сингл стигна на врвот од 1998, кога во тоа успеа Лорин Хил со песната Doo Wop.

Повеќе...

selena.vrskaПопуларниот холивудски пар Селена Гомез и Абел Тесфаје, попознат како The Weeknd, раскинаа по речиси една година љубовна врска.

Повеќе...

ronaldo.30Во интервју за магазинот "Тв Водич", старлетата Наташа Софија го обвини познатиот фудбалер Кристијано Роналдо дека ја изневерувал својата бремена девојка Џорџина Родригез.

Повеќе...

dekolte.rijanaПознато е дека светската мода од година во година носи многу новитети, а Ријана постојано се обидува да биде во чекор со нив.

Повеќе...

dzeger.30Фронтменот на „Ролингс Стоунс“, Мик Џегер, кој има осум деца со пет жени и веќе е прадедо, заведе 22-годишна девојка. 

Повеќе...

Kortni.28Постарата сестра на Ким Кардашијан после раскинувањето со партнерот наголемо работи на истенчување на линијата, а сега гордо носи мини фустанчиња од црна кожа.

Повеќе...

razvod.28За време на судењето на бракоразводниот процес помеѓу поранешната членка на бендот "The Spice Girls", Мелани Браун (42), позната како Мел Би и Стефан Белфонте (42), на судот ќе му бидат претставени 20 секс снимки кој ги снимил Белфонте.

Повеќе...

rijana.vogueВо ноемвриското издание на модното списание Vogue, на насловната страница е Ријана облечена како египетска кралица Нефертити. Постојат различни реакции за овој потег. Додека некои повикуваат на исправност, други се фасцинирани од изгледот на Рајан и трансформацијата во египетски стил.

Повеќе...

clen.sektaКатарина Оксемберг (56), ѕвездата на серијата „Династија“, која е ќерка на принцезата Јелисавета Караѓорѓевиќ , за магазинот „People“ раскажала дека нејзината 26-годишна ќерка Индија потпаднала под влијание на сектата НХИВМ.

Повеќе...

kejt.seksiАктерката Кејт Бланшет на доделувањето на модните награди го доби признанието за икона на стилот и одржа краток говор во однос на тоа што жените се проценуваат според нивните модни избори.

Повеќе...

skopskaLinijabanerMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа