ТВ

zadruga.20Додека останатите учесници во реалното шоу „Задруга“ се тушираат во костими за капење заради камерите во купатилото и тоалетот, двете убавици решија да ги скршат табуата и да покажат ама баш сè.

Повеќе...

lila.filipovska15Познатата ТВ водителка Лила Филиповска по трет пат го кажа судбоносното “да” на најромантичниот ден во годината – Денот на вљубените.

Повеќе...

rijana-nastap29.1 Ријана заблескала во розов костим со потписот на Адам Селман, а пред тоа носела капут со потписот на Александер Ваутхиер, на престижните доделувања на Греми наградите.

Повеќе...

aflek.27Оскаровецот Кејси Афлек нема да биде водител на овогодинешната церемонија на доделување на Оскари, поради обвиненија за сексуално вознемирување - oткри гласноговорникот на доделувањето на овие престижни филмски награди.

Повеќе...

maraja02Минатата година фалшот на Мараја Кери на сцената во Њујорк беше еден од топ темите на новогодинешната ноќ.

Повеќе...

Познатата пејачка Луна Џогани јавно и отворено проговори за траумата која ја носи уште од детството поради тоа што нејзиниот татко гаги се лечеше од дрога.

Повеќе...

salana.02Наградата ѝ ја додели нејзината пријателка, Франсиа Раиса, на која всушност Селена ѝ ја посвети наградата, бидејќи таа го спаси нејзиниот живот кога го донираше својот бубрег.

Повеќе...

rada.01Декември е периодото кога се снимаат новогодишните емисии, што вчера го направи и Леа Киш.

Повеќе...

ucitelka.defneВо серијата „Бурни времиња“ која се емитуваше во 2012 година кај нас а траеше цели три сезони, играа доста актери кои и денес ги гледаме во новите и актуелни серии.

Повеќе...

abenia.20Шпанската водителка, 33. годишната Адријана Абениа, поминала низ тотална катастрофа на црвениот тепих, за време на доделувањата на наградите на едно списание во Мадрид.

Повеќе...

banerIscelitelMilenium

  • 30 дена
  • 7 дена
  • 24 часа